Nahrávám...

Aktuality

Odsavače par s možností úpravy na rekuperaci

02.02.2018 | Aktuálně schema rekuperace

Trendem 21. století je energetická nenáročnost staveb. Je mnoho technologií, jak stávající i nové stavby zateplit, použít alternativní ekologické zdroje energie, nebo využít co nejefektivněji vyrobené, či získané teplo.

Velmi účinná je tzv. REKUPERACE, nebo-li REKUPERAČNÍ SYSTÉMY v rodinných domech i ve velkých např. administrativních budovách.

Odborníci na vytápění ve spolupráci s architekty navrhnou rekuperaci v celém objektu, problémem se však stává odsavač par v kuchyni. Každý zákazník chce, když už investuje do kvalitního vytápěcího systému s vidinou rychlé návratnosti a následné velké úspoře, aby vše bezvadně fungovalo. Zároveň však chtějí pohodu prostředí do, které patří i účinný odvod pachů a to zejména z vaření, a tedy kuchyňskou digestoř s možností napojení na rekuperační systém celého domu.

My máme řešení. Některé vybrané odsavače par Faber je možno objednat s úpravou pro rekuperaci. Český renomovaný výrobce rekuperačních systémů ATREA sa zapojil do úspěšné spolupráce s dovozcem digestoří Faber. Výsledkem je digestoř, ve které je místo motoru instalován speciální přídavný filtr-box vyvinutý společností Atrea, který se postará o to, aby byl rekuperační systém bezpečně ochráněn od jakýchkoli mastných částic.Výrobek je upraven tak, aby ovládání digestoře komunikovalo s řídící jednotkou rekuperačního systému. Po stisku tlačítka na ovládacím panelu digestoře (standardně tlačítko pro spuštění motoru) soustředí řídící jednotka rekuperace většinu sacího výkonu pro odtah digestoře. Z odváděného vzduchu je v zimních měsících zachyceno a vráceno zpět cca 90% tepla, které by jinak bez užitku uniklo. Systém spojuje výhody provozu digestoře s odtahem (odvod par, pachů a přísun čerstvého vzduchu) s výhodami recirkulačního provozu (zamezení tepelných ztrát). Digestoř napojená na rekuperaci pracuje bezhlučně, s minimálními tepelnými ztrátami, především ale plní podmínky, za kterých je možno certifikovat dům jako pasivní. Instalace digestoře je standardní.

Úpravu na rekuperaci je třeba objednat s odsavačem par, nebo se domluvit telefonicky 6080 20 50 31. Cena za úpravu zahrnuje náklady na individuální úpravu standardního provedení, cenu za přídavný filtr-box ATREA a cenu ostatních potřebných dílů, odečtena je cena za demontovaný motor. Jedná se o zakázkovou úpravu, proto je třeba počítat s delší dobou dodání – cca 10-14 pracovních dnů.

komínový odsavač par INFINITY ALMOND A80

rustikální rohový odsavač par ANGOLO WEST

Komínová digestoř LITHOS

Ostrůvková digestoř CYLINDRA ISOLA

zpět na předchozí stránku